EJOWELD®

Specyfikacja

  • Właściwości

    • Technologie łączenia w budownictwie mieszanym
    • Zastosowanie robotów
    • Zautomatyzowane podawanie i technika nasadzania
    • Obróbka elementów
    • Czas rzeczywisty kontroli procesu
    • Indywidualnie dopasowana dostępność elementów konstrukcyjnych
    • Kompaktowa forma budowlana
    • Krótka długośc impulsu

Kontakt

Ryszard Bar

IND-Teaser-CADundmehr2-EJOT.jpg

CAD & more on ejot.com

Zarejestruj się, aby uzyskać dane w różnych formatach – modele 3D, rysunki techniczne naszych produktów i inne materiały.
Dodatkowo CAD & more oferuje możliwość zaprojektowania i sprawdzenie zastosowania indywidualnych połączeń z pomocą programów obliczeniowych.


CAD & more

EJOWELD® Zgrzewanie z elementem ciernym

EJOWELD® oferuje możliwość łączenia różnych materiałów (lekki materiał / stal o wysokiej wytrzymałości) bez jakiejkolwiek obróbki wstępnej (sprzątanie, usuwanie powłok, nawiercenie)

Więcej o EJOWELD® znajdziesz tutaj:

EJOWELD.com

EJOWELD CFF® Łączenie blach ze stopów lekkich z blachami o ultra wysokiej wytrzymałości bez konieczności wykonywania otworu wstępnego

Element cierny EJOWELD CFF® umożliwia łączenie lekkich stopów materiałów z blachą o ultra wysokiej wytrzymałości i dlatego jest szczególnie przydatny do odpowiedzialnych połączeń w strukturalnych  konstrukcjach karoserii samochodowych. Duży łeb z wydrążonym dolnym rdzeniem pozwala na łączenie nakładek ze stopów lekkich ze stalami o ultra wysokiej wytrzymałości w szerokim zakresie zastosowań i bez otworów wstępnych. Dla tego elementu ciernego idealne są kołnierze o szerokości od 18 mm. Ta technologia łączenia ma uniwersalne zastosowanie, jest niezawodna w procesie i umożliwia różnorodne kombinacje grubości materiału.
Płyta osłonowa: stop lekki (150-320 N / mm²), grubość 1,0 - 4,0 mm;
Płyta podstawy: materiał stalowy (270-1.800 N / mm²), grubość 1,0 - 2,0 mm.

EJOWELD SRE® Mały i kompaktowy element używany w szczególności do wąskich kołnierzy

Element cierny SRE jest tylko o połowę mniejszy od dobrze znanego elementu CFF. Materiał przemieszczany podczas procesu łączenia jest przenoszony pod łeb i kształtowany za pomocą specjalnego wiertła . Ze względu na swoją geometrię element cierny EJOWELD SRE® jest idealnym elementem łączącym do wąskich kołnierzy o szerokości od 13 mm z małymi odstawaniem łba od powerzchni blachy. Dlatego element ten jest szczególnie przydatny do stosowania w obszarach drzwi i dachów, a także do łączenia  elementów "na zakładkę" . Ta technologia łączenia jest szczególnie niezawodna i ekonomiczna ze względu na niewielki ciężar i krótki czas cyklu procesu.
Płyta osłonowa: metal lekki (150-320 N / mm²), grubość 1,0 - 2,0 mm;
Płyta podstawy: materiał stalowy (600-1.800 N / mm²), grubość 1,0 - 2,0 mm.

EJOWELD® Uniwersalny element do łączenia aluminium i tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym

EJOT rozszerzył portfolio technologii EJOWELD® o kolejny element cierny, EJOWELD® REF. Ten element złączny jest wydrążony, geometrycznie oparty na EJOWELD CFF® i umożliwia łączenie płyt aluminiowych lub z tworzywa wzmocnionego włóknem szkalanym ( FRP )z blachachami aluminiowymi. Przy wsparciu stopniowo kontrolowanego procesu tworzone są połączenia o strukturze podobnej do oryginalnych materiałów łączonych. Szczególną zaletą jest możliwość zastosowania nowego REF razem z elementem CFF w jednym urządzeniu. Jedynym wymaganiem jest specjalny adapter i dodatkowy podajnik. Wybierając odpowiedni program i podajnik, można połączyć trzy różne kombinacje materiałów (Al / St, Al / Al, FRP / Al) za pomocą tylko jednego urządzenia.

EJOWELD® hybrydowe elementy złączne, stosowane do łączenia lekkich materiałów, takich jak aluminium i  stale o wysokiej wytrzymałości, za pomocą kompatybilnego z robotem narzędzia do montażu. Dla tego innowacyjnego procesu łączenia dostępna jest teraz aplikacja EJOWELD® Application Check, która umożliwia użytkownikowi możliwość sprawdzenia wykonalności połączenia za pomocą tego rodzaju łącznika. Istotne jest rozróżnienie, jakie materiały i grubości mają być użyte i czy dostępna przestrzeń montażu jest wystarczająca.


Więcej informacji w "CAD & more".