strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
  Mocowania dla przemysłu
  Mocowania budowlane
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

 Profile przyościeżnicowe i przyokienne EJOT

Profile są istotnym elementem w systemach ETICS, ponieważ mają wpływ na wygląd gotowej elewacji. Dzięki nim możliwe jest estetyczne wykończenie detali fasady np. naroży, kapinosów, ościeży drzwi i okien oraz miejsc dylatacji. Profile spełniają również ważne funkcje techniczne, takie jak: wzmocnienie newralgicznych miejsc (szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne), zapobieganie pękaniu (dylatowanie) wypraw tynkarskich, uszczelnienie miejsc narażonych na wpływ wilgoci i wiatru, odpowiednio ukierunkowane odprowadzanie wody z elewacji.

W celu zapewnienia optymalnej pracy profili, należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowy, stabilny montaż okien i drzwi. Montaż ocieplenia powinien być wykonany w sposób gwarantujący szczelne, odporne na działanie ulewnego deszczu, połączenie okien i drzwi z systemem izolacji termicznej.

Podczas stosowania profili należy uwzględnić następujące zasady:
 • nie należy składować ani transportować przekręconych lub wygiętych listew, ponieważ powstające odkształcenia mogą prowadzić do odklejenia.
 • temperatura obróbki winna wynosić pomiędzy +5ºC a +40ºC
 • profili nie należy składować w miejscu narażonym na ekstremalne warunki atmosferyczne (suche, wilgotne, gorące, zimne,itp.)
 • podłoże klejenia winno być równe, czyste, suche, niezamarznięte, stabilne i wolne od innych substancji (np. tłuszcz, brud, pył, rdza, algi, itp.), które mogą obniżać przyczepność.
 • przed przyklejeniem profilu należy uwzględnić ewentualną wcześniejszą konserwację powierzchni ram okien i drzwi.
 • środek czyszczący (należy ustalić z dostawcą stolarki otworowej) nakładać w niewielkiej ilości i rozprowadzić przy pomocy czystej ściereczki, usuwając zabrudzenia.
 • przed zamocowaniem profilu konieczne jest przeprowadzenie próby klejenia.

Jak przeprowadzić próbę klejenia?


  Krok 1
Podłoże wyczyścić (w porozumieniu z producentem profilu i/lub okien) - rysunek 2 i nakleić profil o długości około 10 cm, mocno docisnąć i odczekać co najmniej 10 minut - rysunek 3.
  

  Krok 2
Powolne oderwanie profilu - rysunek 4 i 5. Pęknięcie winno nastąpić w piankowej taśmie uszczelniającej - rysunek 6 i 7. Wynik próby klejenia uznaje się za pozytywny, gdy powierzchnia kleju lub kontaktu jest ciągła, miejsce pęknięcia znajduje się w piankowej taśmie klejącej, a powierzchnia klejenia wynosi co najmniej 80% powierzchni kontaktowej.
  

W przypadku negatywnego wyniku próby (rysunek 8 i 9) podłoże należy przygotować za pomocą środków gruntujących (rysunek 10). Dobór odpowiedniego preparatu gruntującego należy skonsultować z dostawcą stolarki otworowej. Po zagruntowaniu powierzchni, do której ma zostać przyklejony profil, należy ponownie przeprowadzić próbę przyczepności.

Docinanie profili

Wszystkie prace wykonywane na profilach (skracanie, piłowanie pod kątem, itp.) należy przeprowadzić przed przyklejeniem. Zalecamy docięcie okolicy narożnika pod kątem.
 • Należy zwrócić szczególną uwagę na ewentualne styki profili i tworzone narożniki.
 • Należy unikać sztukowania profili. Profile skracać przy pomocy nożyc kowadełkowych (rysunek 11) lub ściernicy tarczowej przeznaczonej do przecinania.
 • W zakresie formowania narożników należy przestrzegać kart charakterystyki produktu.
 • Sztukowania profili są dopuszczalne tylko przy przekroczeniu dostarczanej długości danego elementu, w górnej 1/3 elementu.
 • Profile należy mocować na suchym podłożu (należy zwrócić uwagę na ewentualną skroplinę) unikając naprężeń.
 • Po wypozycjonowaniu profili należy je mocno docisnąć na całej długości (rysunek 12). Silne dociśnięcie ma decydujące znaczenie dla siły przyklejenia i funkcjonalności profili. Styki profili i skośne docięcia należy zamknąć lub uszczelnić przy pomocy odpowiednich środków / materiałów uszczelniających.
 • Zalecamy zastosowanie taśm uszczelniających.

Pamiętaj!

Puste przestrzenie za profilami i ramą okienną są niedopuszczalne. Powłoka wykończeniowa elewacji (tynk) nie powinna wychodzić poza elementy skrajne profilu. W szczególności należy zwrócić uwagę, by tynk nie został naniesiony na traconą listwę służącą do mocowania folii ochronnej.PROGRAM PRODUKCJI
1. Profile przyościeżnicowe

EJOT APL profil przyościeżnicowy dylatacyjny
Samoprzylepny profil z tworzywa sztucznego, wyposażony w taśmę uszczelniającą PE oraz listwę z taśmą samoprzylepną służącą do zamocowania folii chroniącej okna (drzwi) i ramy podczas prac tynkarskich. Profil przenosi odkształcenia i przesunięcia nie większe niż 10% grubości taśmy uszczelniającej.

2. Profile przyokienne

EJOT FAP przyokienny profil dylatacyjny z siatką
Samoprzylepny profil z tworzywa sztucznego z siatką do systemów ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym profilu. Profil wyposażony dodatkowo w taśmę uszczelniającą PE oraz listwę z taśmą samoprzylepną służącą do zamocowania folii chroniącej okna (drzwi) i ramy podczas prac tynkarskich. Profil przenosi odkształcenia i przesunięcia nie większe niż 10% grubości taśmy uszczelniającej.

3. Narożniki

JOT GE 1015 A narożnik prosty z siatką
Narożnik z tworzywa sztucznego z siatką do zastosowania w systemach ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 i wymiarach 100x150 mm. Jednostronny nadmiar siatki umożliwia montaż narożników EJOT GE 1015 A "na zakładkę".

EJOT GEFR 01 narożnik z siatką do różnych kątów i łuków

Profilowany, elastyczny narożnik z tworzywa sztucznego z siatką do zastosowania w systemach ociepleń ETICS. Siatka z włókna szklanego o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym narożnika, którego odpowiednio sztancowana krawędź umożliwia tworzenie łuków.

EJOT REW 01 narożnik z siatką do różnych kątów - w rolce
Narożnik z tworzywa sztucznego z siatką do zastosowania w systemach ociepleń ETICS. Narożnik w rolce 25 m. Siatka z włókna szklanego o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym.

4. Profile cokołowe

EJOT SOP 01 podtynkowy profil cokołowy z kapinosem i siatką
Profil z tworzywa sztucznego z kapinosem i siatką przeznaczony do stosowania w systemach ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym. Szerokość listwy montażowej 50 mm/100 mm. Profil stosowany do tworzenia cokołu bez mostków termicznych na przejściu pomiędzy izolacją fasady a izolacją cokołu, wyposażony dodatkowo w element łączący dwa profile mocowane obok siebie.

EJOT BSOP 02 / BSOP 03 listwa startowa
Listwa startowa z tworzywa sztucznego stosowana w połączeniu z profilem SOP w systemach ociepleń ETICS. Profil stanowi solidną bazę dla płyt termoizolacji nie tworząc przy tym mostków termicznych na przejściu pomiędzy izolacją fasady, a izolacją cokołu.

5. Profile okapowe

EJOT ASP 08 listwa kapinosowa z siatką do profili startowych Listwa z tworzywa sztucznego z kapinosem i siatką przeznaczona do stosowania w systemach ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym. Listwa stosowana jako estetyczne wykończenie konwencjonalnych profili startowych z aluminium.

6. Profile kapinosowe

EJOT TKP 02 podtynkowy profil kapinosowy z siatką Profil z tworzywa sztucznego z kapinosem i siatką przeznaczony do stosowania w systemach ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym. Profil stosowany do wykończenia krawędzi odprowadzających deszczówkę z ocieplonej elewacji.

EJOT TKP 09 profil kapinosowy z siatką
Profil z tworzywa sztucznego z listwą kapinosową i siatką przeznaczony do stosowania w systemach ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym. Listwa kapinosowa zabezpieczona taśmą ochronną. Profil stosowany do wykończenia krawędzi odprowadzających deszczówkę z ocieplonej elewacji.

7. Profile do żaluzji

EJOT RAP 01 profil z siatką do żaluzji zewnętrznych Samoprzylepny profil z tworzywa sztucznego z siatką do systemów ociepleń ETICS. Siatka o gramaturze min. 145 g/m2 zgrzewana z elementem tworzywowym profilu. Profil dodatkowo wyposażony w taśmę uszczelniającą PE odporną na intensywne opady deszczu oraz listwę z taśmą samoprzylepną służącą do zamocowania folii chroniącej okna (drzwi) i ramy podczas prac tynkarskich. Profil przenosi odkształcenia i przesunięcia nie większe niż 10% grubości taśmy uszczelniającej.

Katalog "Systemy mocowania termoizolacji na fasadach - łączniki i akcesoria"

Znajdziecie w nim Państwo informacje dotyczące:
- programu produkcji łączników
- akcesorii i narzędzi
- praktyczna tabela zastosowań
- wytyczne i instrukcje

pobierz katalog PDF


Program produkcji

ejotherm łączniki talerzykowe
ejotherm łączniki do systemów szynowych
łączniki tradycyjne
łączniki do systemów klinkierowych
łączniki do izolacji stropu
łączniki do specjalnych rozwiązań
rozwiązania montażowe dla elementów zabudowy
akcesoria

EJOT TRIO - jedna tuleja trzy       trzpienie

© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji