strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

 Nowy zakład EJOT Polska w Ciasnej


W dniu 6 maja 2017 r. uroczyście i oficjalnie otworzyliśmy nowy zakład EJOT Polska w Ciasnej. W uroczystości wzięli udział udziałowcy EJOT, przedstawiciele kierownictwa Holdingu, reprezentanci władz samorządowych, przedstawiciele licznego grona kontrahentów współpracujących z EJOT oraz pracownicy.

Nowy obiekt powstał w niecały rok. Założeniem do budowy nowej fabryki było stworzenie ekologicznego, efektywnego i nowoczesnego zakładu na miarę XXI wieku. Zakład ma powierzchnię 4000 m2, a w jego skład wchodzą hala produkcyjna, hala magazynowa oraz 3- kondygnacyjny budynek socjalno-biurowy. W nowych pomieszczeniach stworzyliśmy miejsce dla wielu maszyn wtryskowych, a w hali magazynowej 1500 miejsc paletowych na półprodukty i surowce oraz nowoczesny doki przeładunkowe. Na zewnątrz zakładu postawiono silosy o pojemności 150 ton tworzywa.

Do ogrzewania zastosowaliśmy system odzysku ciepła z procesów technologicznych. Część socjalno-biurowa o powierzchni 800 m2 wyposażona jest w system "aktywnych stropów" - BKT, który działa za pośrednictwem rur wbudowanych w betonowe elementy konstrukcyjne budynku. Tym sposobem sufity i podłogi pełnią funkcję chłodzenia i ogrzewania budynku. Ciepło i chłód z procesów technologicznych wykorzystywana jest również do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń produkcyjnych.

Automatyczne systemy podawania tworzywa, chłodzenia maszyn, systemy informatyczne, system przeciwpożarowy, sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem LED czy żaluzjami zewnętrznymi zintegrowane są w jeden systemem BMS (Building Management Systems), który daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami i systemami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu.

Długoterminowe plany przewidują rozbudowę zakładu w Ciasnej do ponad 20 000 m2. Powinno to nastąpić to w przeciągu kilkunastu lat. W najbliższym etapie rozbudowy powiększymy zakład o kolejne 2500 m2, w tym 1800 m2 dla wtryskowni.

Nowości
JBS-R EcoTek
teleskopowy łącznik do mocowania trmoizolacji spadkowej na dachu płaskim
Nowy katalog EJOT Systemy mocowania lekkiej obudowy ścian i dachów 2020\21!

Pobierz katalog [16MB]
EJOT Iso-Bar
Nowoczesne akcesoria dla systemów ETICS
Archiwum nowości
© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji