strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

  Deklaracje środowiskowe EPDOchrona środowiska naturalnego i zrównoważone korzystanie z jego zasobów należą do najważniejszych zadań na przyszłość. Tematy te nie omijają również branży nieruchomości i budownictwa, dzięki czemu zyskują coraz większe znaczenie. Coraz częściej budynki są oceniane z punktu widzenia ekologicznego, takiego jak efektywność energetyczna, zużycie zasobów, itp. W szczególności instytucje mogą uwzględniać te kryteria w zakresie realizacji zamówień.

W odniesieniu do przyszłych rozporządzeń dotyczących produktów budowlanych, podstawowych wymogów takich jak "higiena, ochrona środowiska, ochrona zdrowia" i "zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych" wynika, że certyfikaty takie będą wymagane.
EJOT, jako lider w dziedzinie mocowań termoizolacji na fasadach, w odpowiedzi na te wymagania jako pierwszy zastosował deklarację produktowo-środowiskową, w skrócie EPD. Dokument ten zawiera informacje o produkcji wyrobu od początku do końca jego "życia". W ramach bilansu ekologicznego przedstawione są w sposób obiektywny i przejrzysty oddziaływania produktu na środowisko.

Certyfikacja wg normy EN 15804 / ISO 14025 została przeprowadzona przez Instytut Budownictwa i Środowiska. IBU jest obecnie w Niemczech jedyną organizacją certyfikującą wg międzynarodowych norm i opracowującą w współpracy z producentami obowiązujące, międzynarodowe EPD.
EPD w znacznym stopniu przyczynia się do oceny budynków w kontekście zrównoważonego budownictwa.

 

EJOT EPD dachy płaskie DE
EJOT EPD dachy płaskie PL
EJOT EPD fasady węntylowane DE
EJOT EPD fasady węntylowane PL
EJOT EPD termiozolacje fasadowe DE
EJOT EPD termiozolacje fasadowe PL
EJOT EPD wkręty samogwintujące bimetal DE
EJOT EPD wkręty samogwintujące bimetal PL
EJOT EPD wkręty samogwintujące stal nierdzewnaDE
EJOT EPD wkręty samogwintujące stal nierdzewna PL
EJOT EPD wkrety samogwintujace stal DE
EJOT EPD wkrety samogwintujace stal PL
© Copyright EJOT 2020   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji