strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

JBS-R EcoTekStojąca woda obciąża konstrukcję dachu i może skrócić żywotność płaskich dachów. Woda dostaje się do szczelin, co jest szczególnie niebezpieczne w okresie przymrozków, gdyż powstałe kryształki lodu mogą uszkodzić elementy dachu. Płaskie dachy wykonane są z pewnym spadkiem, aby woda mogła swobodnie spłynąć. W przypadku generowania spadków za pomocą termoizolacji, zmienia się jej grubość, co oznacza, że do montażu membrany dachowej potrzeba różnych typów łączników. Łączniki o regulowanej wysokości - takie jak EJOT JBS-R/EcoTek są optymalnym rozwiązaniem - łatwe w montażu i ekonomiczne.

Jak realizowany jest spadek na płaskich dachach?
Wytyczne wykonawstwa dachów płaskich zalecają minimalne nachylenie wynoszące 2%.
W przypadku konstrukcji stalowych spadek generowany jest na konstrukcji, profile stalowe są montowane pod odpowiednim kątem. Inaczej jest z podkonstrukcjami betonowymi, które są na ogół płaskie. W takim przypadku nachylenie często jest zrealizowane przez tak zwaną termoizolację spadkową. Są to płyty termoizolacyjne, które są docięte pod żądany kąt.

Uciążliwe i niepraktyczne jest stosowanie wielu łączników o różnych długościach.
Jeżeli membrana dachowa, warstwa termoizolacyjna i warstwa dyfuzyjna są przymocowane mechanicznie do podkonstrukcji, montażyści stosują kombinacje wkrętów i tulejek, które są optymalnie dostosowane do odpowiedniej grubości termoizolacji. W przypadku termoizolacji spadkowej oznacza to, że musi być przygotowanych wiele różnych długości łączników w miejscu wbudowania. I tu właśnie stosuje się regulowane łączniki EJOT do dachów płaskich - JBS-R/EcoTek. Łącznik składa się z śruby do betonu z powłoką organiczną (JBS-R) i wysokiej jakości tworzywowej tulei (EcoTek), której wysokość można bezstopniowo regulować. W przypadku termoizolacji o grubości od 120 do 260 milimetrów JBS-R/EcoTek zmniejsza liczbę niezbędnych długości łączników z ośmiu do dwóch. Istotnymi zaletami JBS-R/EcoTek są: ekonomiczne magazynowanie, prosty i niezawodny proces montażu oraz szeroki zakres zastosowania do mocowania termoizolacji w zakresie od 70 do 500 mm.


Nowości
JBS-R EcoTek
teleskopowy łącznik do mocowania trmoizolacji spadkowej na dachu płaskim
Nowy katalog EJOT Systemy mocowania lekkiej obudowy ścian i dachów 2020\21!

Pobierz katalog [16MB]
EJOT Iso-Bar
Nowoczesne akcesoria dla systemów ETICS
EJOT FP profil dachowy
Nowy system mocowania liniowego na dachach płaskich
EJOT WIMOUNT
System do kompletnego montażu okien
i drzwi w warstwie ocieplenia
Archiwum nowości
© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji