strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
  Mocowania dla przemysłu
  Mocowania budowlane
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

EJOT Iso-Team rozwiązania do montażu elementów wyposażenia fasadyGrupa produktów Iso-Team, jest odpowiedzią EJOT na potrzeby rynku w zakresie zarówno planowanego jak i wtórnego mocowania elementów ocieplonej fasady.

Montaż planowany
W przypadku montażu elementów wyposażenia fasady takich jak np. balustrady, balkony francuskie, składane okiennice itp. przed lub w trakcie ocieplania elewacji, mówimy o planowanym montażu.

Nowy system Iso-Corner to wiele zalet i korzyści w jednym rozwiązaniu. Główny element - wspornik montażowy - wykonany jest ze sztywnej piany poliuretanowej dzięki czemu redukuje mostki termiczne poprzez rodzielenie mocowanego elementu od podłoża, które stanowi ściana budynku. Jest to idealne rozwiązanie dla planowanego montażu cięższych elementów wyposażenia na fasadzie ocieplanej wełną mineralną lub styropianem .Dzięki dwóm powierzchniom montażowym Iso-Corner daje możliwość wielu wariantów mocowania różnych elementów wyposażenia fasady. Elementy te mocowane są w linii, w maksymalnie dwóch punktach za pomocą bezpośredniego połączenia z użyciem specjalnego wkrętu- EJOT Delta-PT, bez dodatkowych narzędzi oraz procedur montażowych. Tylko nawiercanie, wkręcanie i gotowe.

Trzy możliwe warianty montażowe (za pomocą łączników tworzywowo-metalowych oraz kotwy chemicznej) gwarantują bezpieczeństwo stosowania w dowolnym materiale budowlanym. Wspornik Iso jest dostępny w trzech długościach i może być precyzyjnie skracany do odpowiedniej grubości materiału izolacyjnego po zamocowaniu termoizolacji systemu ETICS. Niewątpliwą zaletą w stosunku do tradycyjnych elementów mocujących jest brak czasochłonnych prac takich jak szlifowanie lub szpachlowanie narożnika.

Montaż nieplanowany
Ocieplając fasadę nie zawsze mamy zaplanowane jakiego typu element wyposażenia fasady i w jakim miejscu chcielibyśmy zamocować. W takim przypadku EJOT proponuje trzy inne rozwiązania do
późniejszego montażu na ocieplonej już fasadzie.

W tej grupie produktów Iso przeznaczonych do mocowania lekkich i średniociężkich elementów wyposażenia wyróżniamy Iso-Spiraldybel - łącznik spiralny i Iso-Dart. Kolejnym nowym rozwiązaniem do fasad już ocieplonych jest EJOT Iso-Bar - system mocujący składający się z pręta kompozytowego stanowiącego jednocześnie izolację termiczną, gwintu metrycznego M12 ze stali nierdzewnej i dodatkowej podkładki uszczelniającej. Produkt ten jest idealnym rozwiązaniem montażowym dającym możliwość domocowania takich elementów wyposażenia fasady jak: markizy, baldachimy, kratownice itp dzięki czemu ma wszechstronne zastosowanie.

Kotwienie elementu wykonuje się za pomocą zaprawy iniekcyjnej zarówno w betonie jak i w cegłach pełnych i szczelinowych. Dzięki przemyślanej konstrukcji oraz zastosowaniu innowacyjnych materiałów EJOT Iso-Bar minimalizuje efekt mostka termicznego, a wysokiej jakości elastyczna uszczelka z EPDM chroni system ociepleń przed wnikaniem wilgoci. System ten gwarantuje estetykę i bezpieczeństwo mocowania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych.

Zestaw zawiera akcesoria, które pozwalają w prosty i precyzyjny sposób osadzić element w warstwie ocieplenia. Iso-Bar wyposażony jest w urządzenie montażowe, które frezuje powierzchnię tynku, zapewniając prawidłowe osiowe pozycjonowanie pręta centrując go czasowo podczas utwardzania zaprawy iniekcyjnej w podłożu. W zależności od potrzeb Iso-Bar może być przycięty do wymaganej długości za pomocą standardowych narzędzi.
Iso-Corner


Do produktu


Iso-BarDo produktu


Iso-DartDo produktu


Iso-SpiraldybelDo produktu

© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji