strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

  Deklaracje środowiskowe EPDOchrona środowiska naturalnego i zrównoważone korzystanie z jego zasobów należą do najważniejszych zadań na przyszłość. Tematy te nie omijają również branży nieruchomości i budownictwa, dzięki czemu zyskują coraz większe znaczenie. Coraz częściej budynki są oceniane z punktu widzenia ekologicznego, takiego jak efektywność energetyczna, zużycie zasobów, itp. W szczególności instytucje mogą uwzględniać te kryteria w zakresie realizacji zamówień.

W odniesieniu do przyszłych rozporządzeń dotyczących produktów budowlanych, podstawowych wymogów takich jak "higiena, ochrona środowiska, ochrona zdrowia" i "zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych" wynika, że certyfikaty takie będą wymagane.
EJOT, jako lider w dziedzinie mocowań termoizolacji na fasadach, w odpowiedzi na te wymagania jako pierwszy zastosował deklarację produktowo-środowiskową, w skrócie EPD. Dokument ten zawiera informacje o produkcji wyrobu od początku do końca jego "życia". W ramach bilansu ekologicznego przedstawione są w sposób obiektywny i przejrzysty oddziaływania produktu na środowisko.

Certyfikacja wg normy EN 15804 / ISO 14025 została przeprowadzona przez Instytut Budownictwa i Środowiska. IBU jest obecnie w Niemczech jedyną organizacją certyfikującą wg międzynarodowych norm i opracowującą w współpracy z producentami obowiązujące, międzynarodowe EPD.
EPD w znacznym stopniu przyczynia się do oceny budynków w kontekście zrównoważonego budownictwa.

 

EPD_Deklaracja srodowiskowa produktu_dachy plaskie.pdf
EPD_Deklaracja srodowiskowa produktu_fasady wentylowane.pdf
EPD_Deklaracja srodowiskowa produktu_termoizolacje fasadowe.pdf
© Copyright EJOT 2020   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji