strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
  Mocowania dla przemysłu
  Mocowania budowlane
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania

Login


 

Wkręty ościeżnicowe EJOT przeszły badania z wynikiem pozytywnym

W roku 2013 liczba włamań do mieszkań wynosiła około 120 000. Włamań dokonywano zwykle przez łatwe do sforsowania okna i drzwi mieszkaniowe lub balkonowe. Około 40% wszystkich włamań jest nieudanych. Istotny udział w tym wyniku ma ulepszona technika bezpieczeństwa okien i drzwi. Oprócz odpowiedniego wyposażenia okien i drzwi w tzw. grzybki antywłamaniowe, szyby zespolone lub instalacje alarmowe, duże znaczenie ma również staranny montaż za pomocą bezpiecznych mocowań.


Aby udokumentować przydatność i sprawność wkrętów ościeżnicowych EJOT do montażu antywłamaniowych okien i drzwi, w instytucie eph w Dreźnie poddano wszechstronnemu badaniu, odpowiednio przygotowany element okienny wraz z wkrętem ościeżnicowym. Laboratorium projektów i badań technologii drewnianej, w skrócie eph, posiada odpowiednią akredytację i doświadczenie do przeprowadzania takich badań.

Po przeprowadzeniu szczegółowej dyskusji z odpowiedzialnymi inżynierami badań zdecydowaliśmy się na utrudnienie badania. Jako element badawczy wybrano system profili okiennych nowego rodzaju, w którym całkowicie zrezygnowano ze wzmocnienia stalą, typowego rozwiązania dla okien z tworzywa sztucznego, a zamiast tego zamocowano tylko dwa usztywniające profile z aluminium. Dzięki temu – jak rozważano – obciążenia przy próbie włamania przenoszone są w pełnym zakresie na łeb wkręta. Okno testowe, przygotowano zgodnie z przepisami technik bezpieczeństwa, zamocowano do celów testowych za pomocą wkrętów ościeżnicowych EJOT , do ramy z litego drewna.

Badania przeprowadzono zgodnie z normą DIN EN 1627. W badaniu stempla uderzano wielokrotnie za pomocą podwójnych opon o masie 50 kg w różne miejsca w oknie – nic się nie przesunęło ani nie odprysło. Okno dzięki solidnemu montażowi za pomocą wkrętów ościeżnicowych EJOT wytrzymałoby nawet atak bombowy. Jak dotąd wynik był zadowalający. Po tych obciążeniach statycznych i dynamicznych przeprowadzono wymagane w normach badań, trzy próby włamania trwające po trzy minuty, przy użyciu śrubokrętów, kleszczy i łomów. Celem badania było podważenie profilu z tworzywa sztucznego przy łbie wkręta ościeżnicowego.

System był jednak na to zbyt stabilny: mimo użycia dużej siły fizycznej przez inżynierów przeprowadzających badanie, nic się nie przesunęło – zamiast tego złamały się dwa śrubokręty. Po upływie czasu kontrolnego inżynierzy byli wykończeni, a nam naturalnie ulżyło! Dla naszych klientów oznacza to, że w przyszłości mogą do swoich okien antywłamaniowych stosować certyfikowane wkręty ościeżnicowe EJOT, które posiadają świadectwo badań odporności na włamanie RC2.



Pytania?

Nasz Doradca Techniczny chętnie odpowie na wszystkie nurtujące was pytania.

wyślij zapytanie




EJOT wkręty ościeżnicowe:

wkręty ościeżnicowe


© Copyright EJOT 2018   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji